

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 9 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 11 V |
| Clamping Voltage | 21 V |
| Peak Pulse Power | 150 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 30 pF |
Stock: 3084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.07822 | $0.78220 |
| 50 | $0.04900 | $2.45000 |
| 100 | $0.03069 | $3.06900 |
| 500 | $0.02813 | $14.06500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.02346 | $70.38000 |
| 5000 | $0.02317 | $115.85000 |
| 10000 | $0.01941 | $194.10000 |
